Творчий учитель        П`ятниця, 29.03.2024, 15:34
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Психологія [14]
Українська мова та література [0]
Іноземна мова [51]
Виховна робота [15]
Природничо-математичні предмети [5]
Спеціальна освіта [1]
початкова освіта [2]
Технології [0]
Предмети естетичного циклу [2]
Логопедія [5]
Міні-чат
Наше опитування
Хто Ви, відвідувач нашого сайту?
Всього відповідей: 83
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
Код кнопки
Форма входу
Головна » Файли » початкова освіта [ Додати матеріал ]

Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні.
28.12.2011, 15:46
Тема: Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні.

Мета: Вчити учнів правильно вживати прикметники у мовленні; розвивати мовленнєве чуття, культуру мовлення; розвивати активний словниковий запас учнів; виховувати любов і живий інтерес до рідної мови, до природи рідного краю.

Обладнання: Опорна блок-схема „Прикметник", таблиці із завданнями; картки для довготривалої індивідуальної роботи; предметні малюнки.


Хід уроку

І. Організація класу:

а) Сьогодні у нас урок незвичний,
Сьогодні зробим ще один крок
В країну відому, в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
б) Звітування чергових про готовність до уроку.
в) Щоб урок пройшов немарно, попрацюймо всі старанно.

II. Актуалізація опорних знань:

а) Робота з опорною таблицею „Прикметник".

III. Оголошення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності:

1. Проблемне завдання:
Щедра, золота, тепла, багата, багряна.
- Про який предмет іде мова?
- На які питання відповідають ці слова?
- Яка це частина мови?
2. Оголошення теми, мети уроку, мотивація навчальної діяльності.

IV. Відтворення і корекція опорних знань.

1. Тлумачний словниково-логічний диктант.
а) Той, хто дотримується порядку, точності (акуратний, охайний, чепурний).
б) Який має велику силу (могутній, потужний, сильний, міцний).
в) Дуже розумний, той, хто знає життя і має досвід (мудрий,
досвідчений).
г) Який іде за попереднім (наступний).
г) Який має або видає приємний запах, аромат (запашний,
пахучий, ароматний, духмяний).
д) Той, хто віддає всі сили і знання для виконання якоїсь
роботи (працьовитий).
є) Який має широко розкинуте гілля (розлогий, крислатий, гіллястий).
- Складіть речення з одним із прикметників (на вибір);
визначте число і рід прикметників.

2. Доцільне використання прикметників у мовленні.
Порівняння двох текстів (на слух).

І. Замріяний стоїть ліс. Онде велетень дуб, все ще вкритий пожовклим листям, а онде берізка
звісила донизу віти. А поруч неї ялина, укутана снігом.
2. Мовчазний, замріяний стоїть ліс. Онде велетень дуб, все ще вкритий золотом пожовклого листя, а онде молода берізка звісила донизу довгі оголені віти. А поруч неї струнка вічнозелена ялинка, укутана снігом.
3. Робота над загадками, с. 103, вправа 205.
4. Редагування тексту. Дописати найбільш влучні прикмет¬ники:
Скрізь лежить ... сніг. Вся вулиця в … заметах
…берізки в цьому … царстві стоять, наче … сад. Поряд
зеленіють ... ялинки.

5. Фізкультхвилинка.

6. Творча робота.
- Утворіть словосполучення (усно): Ягоди (їстівний, соковитий); листя (широкий, багряний); ночі (довгий, чарівний); стебло (тендітний, тонкий); пшениця (золотий, озимий).

7. Фонетико-орфографічна хвилинка (за вправою 207).
- Знайдіть у вірші форми прикметників найвищого ступеня порівняння.
- Простежте, як утворився прикметник найкращий?
- Спробуйте пояснити, як утворилися прикметники. Найспритніший - спритний - спритніший - найспритніший.
Найясніший - ясний - ясніший - найясніший. (Вказую дітям про те, що ступені порівняння прикметників характерні лише для української мови і вживати замість них сполучення слів „самі кращі" або інші неправильно.)

8. Робота за таблицею, с. 104 „Правильно вимовляй і пиши
українською". (Діти читають слова)
- Складіть речення, ввівши у нього одне із поданих в таблиці
слів.

9. Творча робота (дібрати синоніми, з одним із них скласти і
записати речення):
Збірник „Творчі вправи у 4-ому класі", с.32, вправа 132 диференційовано на два варіанти.

10. Словниково-логічна вправа.

- Прочитайте подані прикметники. Спишіть, додавши до них
відповідні порівняння, подані для довідок.
1 варіант 2 варіант
Смачне, … , … . Холодний, ... , ... .
Дурний, ... , ... . Чистий, ..., ... .
Слова для довідок: як пень; як сльоза; хоч на собак вилий; як лід.
- Як називаються ці вислови? (Влучні, фразеологічні).
- Це перлини народної народної мудрості, які передають широку характеристику предметів дуже влучно, стисло, коротко.

11. Робота з прислів'ями за вправою 205. Вибіркове списування.

12. Гра „Дай влучну характеристику предмету"
Учні за поданими на дошці малюнками (на вибір) дописують прикметники, які характеризують даний предмет.

13. Хвилинка поезії.

V. Підсумок уроку. Оцінювання учнями своєї роботи на уроці. Гра „Мікрофон".

VІ. Домашнє завдання. Описати будь – який предмет (на власний вибір).
Прикметники підкреслити.
[/l][size=14]
Категорія: початкова освіта | Додав: Галя
Переглядів: 2087 | Завантажень: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
IP адреса
Пошук
Друзі сайту


Старобабанівська загальноосвітня школа Study English with us!

Людмила та Ірина Кожухівські © 2024


Безкоштовний хостинг uCoz